Stalo žaidimų verslo įkūrėjas A. Nomeika: žaidimai įprasmina laisvalaikį

Stalo žaidimų verslo UAB „Kadabra“ įkūrėjas, Akademinės kredito unijos valdybos narys, Audrius Nomeika šiandien turi iš viso 11 „Hobby­shop“ prekių ženklo parduotuvių, iš kurių 3 – Latvijoje, likusios – didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Stalo žaidimų pasaulį jis vadina „sekta“, kuri kasmet įtraukia vis daugiau žmonių.

„Šiandieninis žmogus įsigyja būstą, automobilį, sukuria šeimą, grįžta namo, įsijungia televizorių ir… jaučia tuštumą. Sugalvojau įkurti tokį verslą, kuris padėtų užpildyti šią tuštumą prasmingu laisvalaikiu, praleistu kartu su šeima, draugais. Siūlome žmonėms išbandyti įvairiausius stalo žaidimus ir radijo bangomis valdomus laivus, automobilius, sraigtasparnius, lėktuvus bei dronus, kurie sujungia žmones, kuria bendras tradicijas“, – pasakoja AKU valdybos narys A. Nomeika.

Keičiasi žaidėjų įpročiai

Žaidimų rinka vyrui visuomet buvo kaip siekiamybė, jis pasakoja, kad stebėdamas gerėjančią situaciją Lietuvoje laukė tinkamo momento, kad sėkmingai įeitų į rinką su stalo žaidimų prekybos paslauga.

„Žaidimų rinka nuo 2006 m. labai pasikeitė. Jeigu prieš 13 m. suaugusiems žmonėms reikėjo aiškinti, kad stalo žaidimai skirti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, taip pat, kad juos galima žaisti ne 10 minučių, o keliolika valandų, tai šiandien suvokimas yra platesnis, turime nemažai tokių žaidėjų, kurie pradeda žaisti penktadienį, o baigia sekmadienį“, – pasakoja verslininkas.

Įmonės vadovas skaičiuoja, kad verslo pradžioje pardavimai siekė 200 vnt. per metus, o šiandien yra išaugę iki kelių dešimčių tūkstančių.

„Šiandien „ant bangos“ yra tokie stalo žaidimai, kuriuos gali žaisti didesnės kompanijos, taip pat populiarėja kooperaciniai žaidimai – kuomet visi žaidėjai stengiasi nugalėti patį žaidimą. Pagal mūsų vertinimus, vienas parduotas stalo žaidimas sutraukia vidutiniškai 6 žaidėjus, tad tai ne tik apjungianti, bet tuo pačiu ir nebrangi pramoga. Kiekvienais metais pasaulyje yra sukuriami tūkstančiai naujų stalo žaidimų, auga ir klientų poreikiai, todėl mūsų pagrindinis uždavinys – nuolat turėti ką pasiūlyti“, – sako jis.

Žaidimai – įtraukianti „sekta“

Vyras pasakoja, kad „Hobbyshop“ parduotuvėse stengiasi kurti pridėtinę vertę organizuojant stalo žaidimų vakarus, įmonėje vyrauja tam tikra bendravimo kultūra.

„Kurdamas fizinę parduotuvę nenorėjau, kad ji taptų dar viena parduotuve iš šimto. Mūsų vidinė politika neleidžia į parduotuvę užėjusių žmonių klausti: „gal ko ieškote?“ arba „gal galiu kuo nors padėti?“. Jeigu jau žmogus užeina į parduotuvę, tai jis nori patarimo, kaip išsirinkti, taip pat pas mus parduotuvėje galima žaisti ir išbandyti žaidimus, galų gale žmonės gali apsilankyti parduotuvėje ir iš smalsumo, todėl mūsų tikslas nėra vien parduoti. Jeigu žmogus sako, kad norėtų įsigyti žaidimą, bet jis jam per brangus, tai pasiūlome sužaisti partiją ir jeigu laimės, pritaikome nuolaidą. Kažkada turėjome tokį konsultantą, kuris visiems, pirkusiems žaidimus sakydavo frazę: „sveikinu įstojus į mūsų sektą“, – juokiasi A. Nomeika.

Šiuo metu verslininkas yra atidaręs 11 parduotuvių – 8 Lietuvoje ir 3 Latvijoje, iš kurių viena – neseniai atidarytame Rygos „Akropolyje“.

„Tam, kad galėtum plėstis į užsienio rinką, reikalingi vietiniai žmonės. Maždaug šešerius metus dirbome su Estijos klientais juos aptarnaudami iš Lietuvos, tačiau pasiekėme geresnių rezultatų, kai atidarėme aptarnaujančią įmonę Taline. Pastebime, kad ne visi produktai, kurie sėkmingai parduodami Lietuvoje, sėkmės susilaukia Estijoje ar Latvijoje“, – pasakoja jis.

Ateityje – žaidimų kavinė

„Turime ir savo ateities viziją – įkurti stalo žaidimų kavinę, kurioje būtų galima ne tik žaisti stalo žaidimus ir pavalgyti, bet ir, pavyzdžiui, kėdės būtų ridenamo kauliuko formos, o patiekalai būtų susijęs su stalo žaidimais, kad užsisakęs maisto, negautum stalo įrankių nesužaidęs su padavėju. Norėčiau sukurti erdvę, kuri žmonėms ne tik teiktų pramogas, bet ir kurtų geras emocijas“, – sako AKU narys Audrius nomeika.

Daugiau apie stalo žaidimus rasite čia.

Nustatymai

Statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę „Sutinku“ sutiksite su slapukų naudojimu. Mūsų slapukų politika.

Šie slapukai užtikrina tinkamą interneto svetainės veikimą ir galimybę naudotis svetainėje numatytomis funkcijomis

Visada
įjungti

Naudojami rodyti konkrečiam lankytojui pagal jo poreikius pritaikytas reklamas. Didžioji dalis šių slapukų lankytojus identifikuoja pagal IP adresą.

Šie slapukai leidžia kredito unijai atpažinti ir suskaičiuoti Interneto svetainės lankytojus bei stebėti, kaip lankytojai juda po Interneto svetainę ja naudodamiesi.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.