Jungtinės centrinės kredito unijos steigėjai ieško užtarimo Prezidentūroje ir Seime

Jungtinę centrinę kredito uniją (CKU) įsteigusios kredito unijos kreipėsi į šalies Prezidento kanceliariją, Seimo valdybą ir Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamos užkirsti kelią Seime skubotai inicijuojamoms įstatymų pataisoms, kuriomis siekiama sutrukdyti Jungtinės CKU licencijos gavimui.

Tokią Seimo nario Stasio Jakeliūno iniciatyvą Jungtinės CKU ir asociacijos Jungtinės kredito unijos atstovai aiškina aplaidumu, skuba ir suinteresuotų grupių daroma įtaka.

Asociacijos, atstovaujančios Jungtinės CKU interesams, vadovas Tomas Vaitkunskas primena, kad duris naujų centrinių kredito unijų steigimui Seimas atvėrė dar 2015 m. pavasarį, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto sprendimu patvirtinus Tvarios kredito unijų veiklos koncepciją ir vėliau, 2016 m. birželį, priėmus naujos redakcijos Kredito unijų įstatymą ir Centrinių kredito unijų įstatymą.

„Naujieji įstatymai, įsigalioję nuo šių metų pradžios, įpareigojo kredito unijas būti vienos iš centrinių kredito unijų narėmis bei įtvirtino galimybę steigti ir veiklą vykdyti daugiau nei vienai centrinei kredito unijai. 13 kredito unijų nutarė pasinaudoti šia galimybe ir laikydamosios visų reikalavimų, įsteigė Jungtinę CKU. Visgi dabar ponas Jakeliūnas, akivaizdžiai simpatizuojantis senajai kredito unijų sistemai, nutarė užkirsti kelią naujų centrinių kredito unijų steigimuisi ir įregistravo atitinkamas įstatymų pataisas", - sako T. Vaitkunskas.

Jis taip pat pabrėžia, kad Jungtinės CKU steigėjos jau yra atlikusios eilę veiksmų ir patyrusios nemenkų išlaidų, susijusių su CKU steigimu.

„Šių metų pradžioje Lietuvos bankui pateikėme pirmuosius steigiamos centrinės kredito unijos dokumentus. Kiek vėliau visų trylikos unijų visuotiniai narių susirinkimai priėmė nutarimus išstoti iš Lietuvos centrinės kredito unijos ir steigti naują CKU. Balandį pasirašėme sutartį su informaciniu sistemų paslaugų teikėju, suformavome 2 milijonų eurų Jungtinės CKU kapitalą ir, galiausiai, įsteigėme Jungtinę CKU. Gegužės 9 d. Lietuvos bankui pateiksime prašymą dėl licencijos Jungtinei CKU išdavimo. Dabar gi matome, kad visą mūsų įdirbį ir pastangas bandoma užbraukti keliomis įstatymų pataisomis. Net ir nepaisant to, kad Lietuvos bankas ir Finansų ministerija ne kartą yra oficialiai išreiškę poziciją, kad pagal galiojantį Centrinių kredito unijų įstatymą kredito unijų sektoriaus reforma vyksta tinkama linkme", - teigia T. Vaitkunskas.

Jugtinę CKU įsteigusios kredito unijos prašo Seimo Valdybos bei Seimo Etikos ir procedūrų komiteto užkirsti kelią skubotam neteisėtų įstatymų pataisų priėmimui, o taip pat įvertinti šio projektų iniciatorių elgesį ir galimą interesų konfliktą naudojantis Lietuvos Seimo nario teisėmis.

Jungtinės CKU steigėjais yra Raseinių kredito unija, Akademinė kredito unija, Ignalinos kredito unija, Kredito unija „Zanavykų bankelis“, Jurbarko kredito unija, Biržų kredito unija, Kredito unija „Kupiškėnų taupa“, Kelmės kredito unija, Šilalės kredito unija, Pareigūnų kredito unija, Joniškio kredito unija, Gyventojų ir smulkaus verslo kredito unija ir Vilkaviškio kredito unija. Šių kredito unijų bendras turtas sudaro 150 mln. eurų, jos veikia visoje Lietuvoje ir vienija daugiau nei 42 tūkst. narių.

Nustatymai

Statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę „Sutinku“ sutiksite su slapukų naudojimu. Mūsų slapukų politika.

Šie slapukai užtikrina tinkamą interneto svetainės veikimą ir galimybę naudotis svetainėje numatytomis funkcijomis

Visada
įjungti

Naudojami rodyti konkrečiam lankytojui pagal jo poreikius pritaikytas reklamas. Didžioji dalis šių slapukų lankytojus identifikuoja pagal IP adresą.

Šie slapukai leidžia kredito unijai atpažinti ir suskaičiuoti Interneto svetainės lankytojus bei stebėti, kaip lankytojai juda po Interneto svetainę ja naudodamiesi.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.