Bankams uždarant yra darančių kitaip - dalija korteles ir paskolas

Bankams uždarinėjant skyrius regionuose, kredito unijos džiaugiasi didėjančiu klientų ratu. Tvirtinama, kad unijos gali mesti rimtą iššūkį bankams, tačiau pripažįstama, kad kol kas konkuruoti galimybės ribotos. Viskas priklausys nuo to, ar pavyks padidinti savąją rinkos dalį.

Pastaruoju metu finansų sektoriuje – pokyčiai. 2018 metais įsigaliojo kredito unijų reforma, kuria, kaip pastebi Lietuvos banko Riziką ribojančios priežiūros departamento direktorė Renata Bagdonienė, sugriežtinti reikalavimai kredito unijų kapitalui ir turto kokybei. Nuo 2018 m. šį sektorių sudaro trys kredito unijų grupės – Lietuvos centrinės kredito unijos grupė, Jungtinės centrinės kredito unijos grupė ir persitvarkančios į specializuotus bankus kredito unijos. Pasak jos, dėl pokyčių sektorius dirba pelningai, didėja jo turtas. Kol kredito unijos tvirtinasi regionuose, nemažai girdima žinučių apie bankų ryžtą uždaryti savo padalinį viename ar kitame mieste ir paslaugas teikti nuotoliniu būdu. Kredito unijoms tai – niša plėstis.Konkurencinės galimybės – ribotos Kaip pažymi Lietuvos bankų asociacija (LBA), šiuo metu mūsų šalyje paslaugas fiziniams bei juridiniams asmenims teikia 8 bankai ir keliasdešimt kredito unijų. LBA prezidento Manto Zalatoriaus nuomone, kredito unijos gali konkuruoti su bankais, ypač susitelkus į tam tikras veiklas ar regionus. „Istoriškai kredito unijų tikslinė klientų grupė buvo apibrėžtos vietovės gyventojai, profesinės grupės ar kitos bendruomenės. Ir šiuo metu šalyje yra verslo veiklų, geografinių regionų bei kitų sričių, kuriose kredito unijos gali efektyviai konkuruoti su dideliais bankais, teikdamos kasdienes bankininkystės paslaugas fiziniams bei juridiniams asmenims.Daugiau apie tai skaitykite čia.

Parengta pagal delfi.lt

Nustatymai

Statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę „Sutinku“ sutiksite su slapukų naudojimu. Mūsų slapukų politika.

Šie slapukai užtikrina tinkamą interneto svetainės veikimą ir galimybę naudotis svetainėje numatytomis funkcijomis

Visada
įjungti

Naudojami rodyti konkrečiam lankytojui pagal jo poreikius pritaikytas reklamas. Didžioji dalis šių slapukų lankytojus identifikuoja pagal IP adresą.

Šie slapukai leidžia kredito unijai atpažinti ir suskaičiuoti Interneto svetainės lankytojus bei stebėti, kaip lankytojai juda po Interneto svetainę ja naudodamiesi.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.