Internetinė bankininkystė

INTERNETO BANKAS 

 • Prie interneto banko e.kreda prisijungti galite aku.lt svetainės viršutiniame dešiniajame kampe arba adresu  e.kreda.lt
 • Prisijungimas prie e.kreda dėl saugumo galimas tik per Google Chrome ir Firefox Mozilla naršykles.  Internetinės bankininkystės saugumo reikalavimus galite rasti čia.
 • Su Elektroninių paslaugų teikimo taisyklėmis galite susipažinti čia.

Prie interneto banko E.KREDA unijos nariai gali prisijungti:

 • Mobiliuoju parašu;
 • SMART ID;
 • SMS žinute.

Instrukciją, kaip naudotis interneto banku e.kreda rasite čia.

SMART-ID

Tai nemokama programėlė, veikianti kaip tapatybės patvirtinimo priemonė (kaip ir mobilusis parašas) ir leidžianti prisijungti prie unijos elektroninės bankininkystės sistemos, tvirtinti mokėjimus ir pasirašyti elektroninius dokumentus. Programėle gali naudotis visi nariai, kurie turi išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį bei interneto ryšį. Norėdami naudotis SMART ID, į uniją Jums atvykti nereikia, reikia tik atsisiųsti SMART ID nemokamą programėlę. Daugiau apie SMART-ID galite rasti čia.

Kaip prisijungti su SMART-ID  prie internetinės bankininkystės E.KREDA rasite čia.

Nuo 2021 m. sausio 1 d. atliekant tarptautinius SEPA kredito pervedimus ir pateikiant SEPA tiesioginio debeto nurodymus tarp Europos Sąjungos valstybės narės ir Jungtinės karalystės, mokėjimo nurodymuose papildomai bus privaloma nurodyti mokėtojo adresą. Reikalavimas nurodyti mokėtojo adresą galioja tiek siuntėjui, tiek gavėjo mokėjimo paslaugų  teikėjui.

MOKĖJIMŲ INTERNETO BANKE LIMITAI

 • Mokėjimo nurodymus interneto banke e.kreda galite atlikti trumposios žinutės (SMS) arba mobiliojo parašo pagalba.
 • Trumposios žinutės (SMS) pagalba atliekamiems mokėjimo nurodymams galioja 300 EUR operacijos ir 600 EUR dienos limitai.
 • Mobiliojo parašo pagalba atliekamiems mokėjimo nurodymams galioja 6 000 EUR operacijos ir 100 000 EUR dienos limitai.

Išsamiau apie  Unijos bankinės sistemos pokyčius galite sužinoti tel.: +370 686 53542 arba el. paštu:  info@aku.lt

PIRMO PRISIJUNGIMO PRIE EL. BANKININKYSTĖS SISTEMOS E.KREDA INSTRUKCIJA

“E.KREDA” privalumai

 • Nemokamas pirminio slaptažodžio atstatymas
 • Nemokama išrašų peržiūra ir spausdinimas
 • Vietiniai ir tarptautiniai pavedimai internetu į ES valstybes nares, taip pat Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną, Šveicariją, Monako Kunigaikštystę ir San Mariną - 0,25 Eur;
 • Lėšų įskaitymas – tik 0,1 €

Kaip tapti E.KREDA naudotoju?

 • Atvykite į artimiausią kredito uniją ir sudarykite Elektroninių paslaugų teikimo sutartį. Su savimi turėkite asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.
 • Jums bus suteiktas naudotojo kodas bei pirminis slaptažodis kuriais naudodamiesi jungsitės prie sistemos.
 • Kredito unijos darbuotojai paaiškins, kaip naudotis paslaugomis internetu.

Prie i-unijos internetinės bankininkystės sistemos galite prisijungti šias būdais:

 • Interneto naršyklės adresų eilutėje įveskite  e.kreda.lt/UAC/Login
 • Per Akademinės kredito unijos tinklapio (www.aku.lt) viršutiniame dešiniame kampe esančia nuorodą E.KREDA.

Instrukcija kaip prisijungti prie E.KREDA internetinės bankininkystės sistemos rasite čia.

Prisijungimo būdai

Jei pamiršote nuolatinį slaptažodį, kuris reikalingas registruojantis sistemoje, atvykite į savo kredito uniją, kur darbuotojas, patikrinęs Jūsų tapatybę, atkurs pirminį slaptažodį, ir galėsite prisijungti iš naujo.

Jei Jūs neprisimenate savo nuolatinio slaptažodžio, Jums reikia atvykti į savo kredito uniją su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu, kur Jums bus atnaujintas prisijungimas prie sistemos.

Slaptažodžių kortelė ir mobilusis e.parašas

Tai asmens tapatybės dokumento (pavyzdžiui, paso) ir įprasto parašo elektroninis atitikmuo, sukuriamas naudojantis saugiojo elektroninio parašo priemonėmis ir skirtas asmens tapatybei nustatyti bei pasirašomų duomenų autentiškumui patvirtinti.
Mobilusis elektroninis parašas (m. parašas) atlieka slaptažodžių kortelės ir elektroninio slaptažodžių generatoriaus funkcijas, juo naudodamiesi galėsite saugiai, greitai, patogiai prisijungti prie interneto banko, tvirtinti mokėjimo operacijas ir bankui teikiamus dokumentus, prisijungti prie įvairių kitų informacinių sistemų.

 • Patogu: mobilusis telefonas visada šalia. Nereikia slaptažodžių ar kodų kortelių. Juridinę galią turinčius dokumentus (pvz., pranešimus „Sodrai“) pasirašyti galite visur, kur tik yra interneto ryšys.
 • Greita: prisijungti prie įvairių internetinių sistemų galite taip pat greitai, kaip ir naudodamiesi kodų kortelėmis.
 • Paprasta: pakanka mokėti naudotis telefonu ir prisiminti pasirašymo PIN kodą.
 • Saugu: jūsų parašą apsaugo specialus pasirašymo PIN kodas, kurį žinote tik jūs. Papildomai telefonas apsaugotas įprastu PIN kodu. Jei pamestumėte telefoną, reikėtų tik užblokuoti SIM kortelę.

Tai speciali SIM kortelė, kurią galite gauti iš savo mobiliojo ryšio operatoriaus (Telia, Bitė, Tele2). Jūsų mobiliojo ryšio operatorius tiesiog pakeis Jūsų telefono senąją SIM kortelę į naują SIM kortelę, kurioje bus sugeneruotas Jūsų mobiliojo parašo sertifikatas. Mobiliojo ryšio operatorius taip pat Jums pateiks (jei nepateiks, paprašykite) instrukciją kaip aktyvuoti mobilųjį parašą.

Nuvykite į savo ar pasirinkto mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitės“, „Teledema“ arba „Tele2“) saloną, kur vietoje Jūsų esamos operatoriaus SIM kortelės bus Jums išduota nauja SIM kortelė su mobilaus elektroninio parašo sertifikatu. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Aktyvinkite paslaugą pagal operatoriaus pateiktą instrukciją. Dėmesio: mobilus parašas gali būti išduotas tik mobiliųjų operatorių abonentams. Išankstinio mokėjimo paslaugų naudotojams mobilus e. parašas neišduodamas.

Mobilus elektroninis parašas veikia tiek su paprastais, tiek su išmaniaisiais telefonais, tačiau yra modelių, kuriuose šia paslauga naudotis negalima. Šių telefonų sąrašą galite rasti čia.

 • Mobilų elektroninį parašą galima naudoti ne tik jungiantis prie  internetinės bankininkystės, bet ir norint prisijungti prie „Sodros“, LR savivaldybių, įvairių paslaugų teikėjų sistemų. Visą sąrašą, kur galite pasinaudoti mobiliu elektroniniu parašu, galite rasti čia.
 • Kaip ir paprastas asmens parašas, m. parašas gali priklausyti tik fiziniam asmeniui.
 • Bet kuris fizinis asmuo, turintis Lietuvos Respublikos pilietybę ir paslaugą palaikančią įrangą gali naudotis m. parašu, neatsižvelgiant į tai, ar mobiliojo operatoriaus SIM kortelė yra įmonės, ar privataus asmens nuosavybė.
 • M. parašu taip pat gali naudotis ir ne Lietuvos Respublikos pilietybę turintys asmenys, pateikę galiojantį leidimą laikinai arba nuolat gyventi Lietuvoje, kuriame nurodytas lietuviškas asmens kodas.
 • Išankstinio mokėjimo paslaugų naudotojams mobilusis elektroninis parašas neišduodamas.

Naudodami mobilųjį e. parašą jungtis prie internetinės bankininkystės galite nemokamai, tačiau mokestį gali taikyti jūsų pasirinkto mobiliojo ryšio operatorius.

Norėdami blokuoti ar atšaukti mobilųjį elektroninį parašą turite kreiptis į mobilaus ryšio operatorių, išdavusį SIM kortelę. Nedelsiant kreipkitės į savo mobilaus ryšio operatorių jei praradote telefoną su SIM kortele kurioje įdiegtas mobilus elektroninis parašas arba įtariate, kad sPIN kodas tapo žinomas tretiesiems asmenims.

Internetinės bankininkystės pinigų pervedimai

Mokėjimai iš KREDA grupės kredito unijų į komercinius bankus (SEB, „Swedbank“, DNB, „Danske Bank“, „Nordea“) vykdomi 5 kartus per darbo dieną.

Mokėjimai tarp SEPA-MMS narių (į KREDA grupės kredito unijas, LKU grupės kredito unijas, banką  „Citadele“, Šiaulių banką, Medicinos banką,  kai kurias kredito unijas ir mokėjimo įstaigą „EVP International“, Lietuvos paštą) pinigų pervedimai įvykdomi darbo dienomis iš karto po operacijos patvirtinimo. Norėdami, kad lėšos pasiektų dar tą pačią dieną sąskaitą kitoje kredito ar mokėjimo įstaigoje, mokėjimą atlikite iki 16:00 val.

* mokėjimo pavedimas turi būti įvykdytas iki 02:00 val. ryto.

Kredito unijų klientai gali sklandžiai vykdyti pinigų pervedimus Lietuvoje ir SEPA erdvei priklausančiose Europos valstybėse. Atliekant pervedimus eurais SEPA erdvėje, kuriai priklauso 34 šalys: visos ES valstybės, Norvegija, Islandija, Lichtenšteinas, Monako Kunigaikštystė, Šveicarija ir San Marinas, pateikiama tokia pati mokėjimo nurodymo forma, kuri naudojama pinigų pervedimams Lietuvoje.

Atliekant pavedimus eurais ne SEPA erdvėje pildoma tarptautinio mokėjimo forma kredito unijoje.

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

Vadybininkė Kamilė

+370 686 53542

kamile@aku.lt

Vadybininkė Loreta

+370 686 53542

loreta@aku.lt