Atsiskaitomoji sąskaita

Atsiskaitomoji sąskaita – tai pagrindinė kliento sąskaita kasdieniniams finansiniams reikalams tvarkyti, atlikti mokėjimo pavedimus, mokėti mokesčius.

Nariai gali pasirinkti pagrindinę mokėjimo sąskaitą Akademinėje kredito unijoje už 1,45 Eur dydžio mokestį (nepasiturintiems gyventojams – 0,72 Eur), už kurį gauna  šį paslaugų krepšelį:

 1. Sąskaitos atidarymas;
 2. El. bankininkystė, sąskaitos valdymo ir saugi prisijungimo prie jos priemonė – mobilius parašas;
 3. Neribotas gautų mokėjimų eurais įskaitymas;
 4. Neribotas grynųjų pinigų įmokėjimas į sąskaitą kredito unijos aptarnavimo vietose;
 5. Kredito kortelė Kreda Mastercard;
 6. 10 bet kokių pervedimų eurais internetu kas mėnesį, įskaitant įmokas, bei momentinius mokėjimus, pervedimus kredito unijos viduje ir į kitus mokėjimo paslaugų teikėjus SEPA šalyse, viršijus 10 pavedimų – 0,30 Eur už kiekvieną pavedimą; 
 7. Grynųjų pinigų išmokėjimas:

nemokamai 1.000 eurų  per dieną iš einamosios sąskaitos kredito unijos kasoje, viršijus 1000 Eur – 0,5 proc. nuo sumos, bet ne mažiau kaip 2,00 Eur;

nemokamai 500 eurų per mėnesį bet kuriame bankomate Lietuvoje su Hercus Mastercard/Kreda Mastercard kortele, viršijus 500 Eur – 1 proc. nuo sumos, bet ne mažiau kaip 2 Eur.

Asmuo pagrindinę sąskaitą  gali turėti tik vienoje kredito įstaigoje.

Plačiau apie Akademinės kredito unijos mokėjimo paslaugų teikimo sąlygas rasite čia.

Su Akademinės kredito unijos įkainiais galite susipažinti čia.

Turėdami sąskaitą galite:

 • bet kokia suma ją papildyti bei išsiimti pinigus grynaisiais klientų aptarnavimo padalinyje;
 • apmokėti sąskaitas pavedimu ir sudaryti papildomą sutartį dėl sąskaitos aptarnavimo per „E.KREDA“ internetinę bankininkystę;
 • įsigyti mokėjimo korteles bei gauti kredito limitą;
 • pateikti prašymą darbdaviui dėl nuolatinio atlyginimo ar senatvės pensijos/pašalpos pervedimo į banko sąskaitą;
 • Einamoji sąskaita atidaroma NEMOKAMAI. Jai nėra taikomas metinis aptarnavimo mokestis. Sąskaitą galima valdyti internetu per E.KREDA. Iš šios sąskaitos galima atlikti komunalines įmokas, vietinius pavedimus;
 • Pasirašę sutartį unijoje, galėsite atlikti periodinius mokėjimus.
 • Grynųjų pinigų išėmimas su Kreda kortele ir sąskaitos papildymas iki 300 Eur (kaina 1 Eur) Perlo terminale, daugiau informacijos galite rasti čia;
 • Grynųjų įnešimas Lietuvos pašte (perlaidos).

Periodinis mokėjimas – tai galimybė el. bankininkystės pagalba sukurti mokėjimą, kuris atliekamas iš sąskaitoje esančių lėšų (arba jas papildžius) už tam tikrą besitęsiančią paslaugą.

Periodinis mokėjimas atliekamas Jūsų el. bankininkystėje nurodyta data, naudojant tą pačią piniginę sumą, o jo sukūrimo funkcija yra vienkartinė – vieną kartą sukūrus, mokėjimai bus įvykdyti nurodyta data.

Jeigu norite pasinaudoti Periodinio mokėjimo paslauga, kreipkitės į Jus aptarnaujantį vadybininką.

Riboto naudojimo mokėjimo sąskaita – tai sąskaita, skirta kredito, indėlių ar kt. įmokomos kaupti ir administruoti, atidaroma tais atvejais, jei narys nepageidauja atidaryti unijos sąskaitos, tačiau sąskaita yra būtina norint tinkamai administruoti unijos teikiamas paslaugas. Teisė turėti riboto naudojimo sąskaitą numatyta teisės aktuose arba sutartyje su unija. Naudojantis sąskaita kitu negu pirmiau nurodytu tikslu, inicijuojant su konkrečios paslaugos administravimu nesusijusias operacijas ar užsisakius papildomas paslaugas, taikomi kainyne nustatyti mokesčiai.

Momentiniai mokėjimai

Tai galimybė realiuoju laiku atsiskaityti su tiekėjais, partneriais, o lėšos įskaitomos akimirksniu – net jei jos pervedamos tarp skirtingų mokėjimo paslaugų teikėjų Europos Sąjungos valstybėse. Svarbu, kad finansinių paslaugų įstaiga, kurios paslaugomis naudojasi gavėjas arba siuntėjas būtų prisijungusi prie momentinių mokėjimų schemos.

Lietuvoje prie šios tarptautinės sistemos prisijungę SEB, Šiaulių bankas, AS Citadelė Lietuvos filialas, Swedbank, Rato kredito unijair elektroninių pinigų įstaigos „Paysera LT“, UAB, Revolut Payments UAB, SumUp EU Payments UAB, TRUSTCOM FINANCIAL UAB, Transactive Systems UAB, UAB „Argentum mobile“, UAB „NIUM EU“, UAB Travel Union ir Verse Payments Lithuania UAB.

Norėdami atlikti momentinį mokėjimą Akademinės kredito unijos nariai gali tai padaryti, prisijungę prie savo interneto banko paskyros „E.KREDA“, „Mokėjimų“ meniu turi pasirinkti punktą „Naujas mokėjimas“. Įvedus gavėjo sąskaitą „E.KREDA“ sistema patikrina, ar procedūra galima ir pasiūlo ją atlikti.

Pagrindiniai momentinių pavedimų privalumai

 • Mokėjimas atliekamas ir gaunamas realiuoju laiku
 • Narys mokėjimą gali  atlikti jam patogiu laiku
 • Gaunamų lėšų limitas iki 100 000 Eur
 • Pervedamų lėšų limitas iki 10 000 Eur

SEPA pinigų pervedimas

Pagrindiniai ypatumai

 • Mokėjimo nurodymą pateikus iki 16:30, lėšos darbo dienomis pervedamos po kelių valandų tą pačią darbo dieną.
 • Savaitgaliais ir Tarptautinių švenčių dienomis – Naujųjų metų diena (sausio 1 d.), Velykų Didysis penktadienis, Velykų antra diena, Tarptautinė darbo diena (gegužės 1 d.), Kalėdų pirma ir antra dienos (gruodžio 25–26 d), pinigai pervedami kitą unijos darbo dieną.

SEPA pinigų pervedimo laikas

I. SEPA mokėjimai į Lietuvoje registruotus bankus, kurie nėra CENTROlink dalyviai ir į kitų SEPA erdvės šalių bankus*

Mokėjimo nurodymo pateikimo laikas Nurodymo įvykdymo apytikslis laikas***
07.30–09.30 val. 11.15 val.
09.30–12.00 val. 13.45 val.
12.00–14.30 val. 16.15 val.
14.30–16.30 val. 17.45 val.
Po 16.30 val. D+1 – 9.00 val.

* AB bankas „Swedbank“, AB SEB bankas, Luminor Bank AS Lietuvos skyrius, „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialas, OP Finance UAB Lietuvos filialas

II. SEPA mokėjimai į Lietuvoje registruotus bankus ir kitas mokėjimo paslaugas teikiančias įstaigas, kurie yra CENTROlink dalyviai**

Mokėjimo nurodymo pateikimo laikas Nurodymo įvykdymo apytikslis laikas***
07.30–17.50 val. 08.00–18.00 val. realiuoju laiku
Po 18.00 val. D+1 – 08.15 val.

** AB „Citadele“ bankas,  Medicinos bankas, Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas, Lietuvos centrinė kredito unija, RATO kredito unija, Kredito unija „Taupa“, kredito unija „Saulėgraža“, Mano bankas AB, Mokėjimo įstaigoms kaip UAB „Perlo paslaugos“, „Paysera“ ir kitoms.

*** Tikslus lėšų įskaitymo į gavėjo sąskaitą laikas priklauso nuo gavėjo banko.

Pervedimams iš bankų, registruotų Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybėse (SEPA)

Beneficiary‘s bank / Gavėjo bankas:
Name / Pavadinimas: Jungtine centrine kredito unija
Address / Adresas: Ukmergės g. 223-4, LT-07156 Vilnius
SWIFT (BIC): JCKULT21

Beneficiary / Gavėjas:
Name / Vardas, pavardė, pavadinimas
Idetntification (ID) code / Gavėjo įmonės/asmens kodas
Address / Adresas
Account No (IBAN) / Sąskaitos numeris (IBAN) (nario sąskaita eurais)
Details of payment / Mokėjimo paskirtis